15.12.2016 21:05

Akyazı Stadı’nda İletişim Teknolojilerine İlişkin Hizmetler Tamamlandı

18 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan Trabzonspor’un yeni stadı Akyazı, Turkcell’in iletişim altyapısı ile donatıldı.

Turkcell, Trabzonspor’un yeni evini gelişmiş teknolojik altyapı ile donattı. Türkiye’nin en hızlı stadyumu olma özelliği gösterecek olan Akyazı Stadı, resmen 18 Aralık’ta açılacak. En hızlı mobil internet servisini verecek olan Akyazı Stadı’nda maç izlemeye gelenler Turkcell’in 4.5 G altyapısı ile 375 Mbps hızında mobil iletişim kurabilecekler. Stad bunun yanı sıra birçok teknolojiye de eşlik ediyor.

Akyazı Stadı Teknoloji ile Donatıldı!

Stadın full kapasitesi olan 40 bin 461 kişi, 514 farklı noktaya kurulan erişim hizmetleri sayesinde ücretsiz olarak wi-fi hizmeti de alabilecek. Akyazı Stadyumu’nun tüm teknolojik altyapısını kuran Turkcell, maçlardan canlı görüntülerin yansıtılacağı 15 adet dev video Wall kurulumunu da tamamladı. Akyazı Stadyumu’nda basın tribünü ve localar için 396 LED, 12 interaktif kiosk ve 125 monitör hazırlandı. 4 tribünü kaplayan LED reklam panosu ile kat araları da görsel açıdan zengin bir görünüme kavuşacak. Yeni stat Turkcell’in bütün bu çalışmaları ile baştan sona en gelişmiş teknolojiler eşliğinde kullanıma hazır hale getirilmiş oldu.