Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından sonra başlayan Twitter'ın çökme dönemi dün itibariyle hızlandı. Ünlü milyarder dün Twitter'a tweet limiti getirerek dünya genelinde herkesi sinir krizine sokarken platformu adeta yok etti.

Whatsapp değişiyor! Whatsapp değişiyor!

Twitter'a getirilen limit sınırı sonrası pek çok kullanıcı hesaplarını kapatırken yeni adres belli oldu. Elon Musk'ın dün akşam "Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, Doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, yeni ve doğrulanmamış hesaplar da günde 300 tweet görüntüleyebilecek." diyerek duyurduğu yeni güncellemeye tepkiler sürerken Musk geri adım atmadı. Ünlü milyarder bir de Türkiye saati ile bu sabah "Ben limiti sizin için getirdim. Biraz hayata karışın, telefonu bırakın" diye yazdı. 

Elon Musk'un geri adım atmaması kullanıcıları yeni bir platforma yönlendirdi. O da Twitter varken çok zor tutunur denilen rakip Bluesky oldu. Bluesky'a talep o kadar arttı ki yeni kayılar durduruldu. Peki Bluesky kimin? Bluesky nasıl kayıt olunur? Bluesky Twitter mı? Bluesky kullanıcı girişi nasıl yapılır? Bluesky'a tweet nasıl atılır?

BLUESKY NEDİR?

Bluesky aslında ilk başta Twitter . tarafından kuruldu. 2021'de faaliyete başlayan şirket yine aynı yıl bağımsız bir şirket olarak yoluna devam etti. Twiter'ın kurucusu ve eski sahibi Jack Dorsey'nin kurduğu Bluesky Twitter'dan ve Elon Musk'tan bağımsız bir platform. 

Ancak Bluesky'a kayıt olmak şimdilik biraz zahmetli çünkü girişte bir davetiye kodu istiyor. Eğer bir davet kodunuz yoksa Bluesky'dan kod gelmesini bekleyeceksiniz.