Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigaraya yarından itibaren zam geleceğinin duyurusunu yaptı. Peki güncel Temmuz 2023 sigara fiyatları ne oldu?

Sigaraya zam yağmuru devam ediyor. Daha doğrusu gıdadan teknolojiye tüm ürünlere zam üzerine zam geliyor. Ancak gelen son zamla sigara fiyatları lüks tüketim olmak üzere! Sigara fiyatlarına henüz geçtiğimiz ay 5 TL zam yapılmıştı. Daha bir ay olmasına rağmen yeni zam daha geldi. Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Esse’yi bünyesinde bulunduran KT&G sigara grubuna 5 liralık zam geldiğini açıkladı. 

Ebrar Karakurt'tan olay paylaşım! Ebrar Karakurt'tan olay paylaşım!

Peki zamlı sigara fiyatları ne kadar oldu? 

Yarından yani 4 Temmuz'dan geçerli olmak üzere sigara fiyatları zamlandı. Özgür Aybaş, diğer sigara gruplarına da önümüzdeki birkaç gün içinde yeni zam gelebileceğini söyledi ve tüketiciyi uyardı. Aybaş, "Esse grubuna 5 liralık zam geldi. Yarından itibaren geçerli olacak. Diğer sigara gruplarına da birkaç gün içinde zam bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Özgür Aybaş ayrıca alkol ürünlerine de gelecek günlerde büyük bir zam gelmesini beklediklerini söyledi. Özgür Aybaş "Alkollü ürünlerde yüksek oranda zam geçişi olacaktır." dedi.