15.07.2016 22:34

Pokemon Go’yu Holo Lens ile Oynamak İster misiniz?

Pokemon Go çılgınlığı son hızıyla devam ediyor. Her gün bir gelişme yaşanan oyun Pokemon Go, bu defa da gerçeklik hissini artıran bir gözlük ile denendi!

Tatlı Pokemonların avlandığı Pokemon Go oyunu, ülkemizde henüz mobil marketlere girmemesine rağmen büyük bir kitle tarafından oynanmaya başlandı.

Piyasa değeri Türk Hava Yolları’nın 3 katına tam 3 günde ulaşan Pokemon Go oyunu yayılmaya devam ediyor. Artırılmış gerçeklik ile telefonları birleştiren bir teknoloji kullanılan Pokemon Go oyunu, Snapchat gibi uygulamaların bile aktif kullanıcı sayısını geçme başarısına ulaştı.

Pokemonları Telefon Ekranına Gerek Duymadan Görebileceğiz!

pokemon-go-hololens

Evet yanlış duymadınız. Microsoft’un uzun süredir geliştirmekte olduğu HoloLens geliştiricilerinden birisi, Pokemon Go’yu bu mükemmel gözlükle oynadığı anların bir videosunu paylaştı.

Videodan görebileceğiniz gibi David Robustelli,  telefon kullanmadan bu tatlı Pokemonları görebiliyor ve avlayabiliyor. Teknoloji öyle bir hızla gelişiyor olmasına hayal gözü ile baktığımız gelişmeler birer birer gerçekleşiyor.

Yaşanan gelişmeler sayesinde bir gün bu tür Pokemon Go gibi oyunları oynarken gözlüğe bile ihtiyaç duymayacağız desem şaşırır mısınız? Hatırlarsanız daha önce şu haberimizde akıllı lenslerden bahsetmiştik.

İşte gün gelecek bu lensler sayesinde Pokemon Go gibi oyunlar oynanabilecek!