Twitter'ı satın aldığından beri platformun sonunu getirmeyi Elon Musk dün yaptığı hamlesiyle son noktayı koymuş gibi görünüyor. Ünlü milyarderin dün getirdiği tweet limiti özelliği ile tüm dünyada Twitter kullanıcıları isyan ateşini yaktı. 

Twitter'ın logosu değişti! Twitter'ın logosu değişti!

Dün öğleden sonra kullanıcılar Twitter'da timeline'ın akmadığını tweetlerin yüklenemediğini bilgisayardan girenler "Bir sorun oluştu. Yeniden yüklemeyi dene." akıllı telefonlarından girenler ise "Kullanım limiti aşıldı" hatası alarak karşılaştı. Bir kaç sonra Elon Musk'tan limit açıklaması geldi. Elon Musk bundan sonra twitter'a limit sınırlaması getirdiğini "Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, Doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, Yeni ve doğrulanmamış hesaplar günde 300 tweet görüntüleyebilecek." diyerek duyurdu. Musk'a dakikar içerisinde dünya genelinde binlerce alıntı yapıldı.

DALGA GEÇİYOR

Elon Musk gelen tepkiler üzerine yeni bir tweet atarak adeta dalga geçti. Musk "Doğrulanmış hesaplar günde 8000 tweet, Doğrulanmamış hesaplar günde 800 tweet, Yeni ve doğrulanmamış hesaplar günde 800 tweet görüntüleyebilecek." diyerek sayıyı yükseltiklerini söyledi. 

Kullnıcılar ünlü miyardere tepki dolu tweetler atmaya devam edince Musk yeni bir açıklama yaptı. Elon Musk "Bunu sizin için yaptım. Hayata karışmanız için. Telefonu elinizden bırakın ve arkadaşlarınıza dışarı çıkın" diye yazdı.

"MİLYARDER SOSYALLEŞME DERSİ VERİYOR"

Elon Musk'un bu tweeti sonrası "Allahın milyarderi 5 kuruşu olmayan insanlara dışarı çıkın diyor, sosyalleşme dersi veriyor. Gerçekten zenginler bir dersi hak ediyor artık. İnsanlar Twitetr sayesinde sorunlarını anlatıyor, adalet arıyor, sosyalleşiyor hatta intihardan uzaklaşıyordu" yorumları dikkat çekti. Pek çok kullanıcı ise Musk'a tepkilerini ya mizah ya da tehdit yoluyla yaptıi.