09.12.2016 19:58

Youtube’nin Popüler Kanalı PewDiePie Kapatma Kararı Açıkladığını Açıkladı

Youtube’nin en popüler kanallarından biri olan PewDiePie’nin 50 milyon abone sayısına ulaştı. PewDiePie bu kullanıcı sayısı ile kapatma kararı aldı.

İnternet platformlarının en önde gelen şirketlerinden biri olan Youtube’nin en popüler kanallarından biri olan PewDiePie toplamda 50 milyon abone sayısına ulaştı. Fakat Youtube’nin yeni yönergeler geliştirmesi ve hizmet değişikliklerine gitmesi ile birlikte izlenme oranları ile abone sayılarında ciddi bir düşüş yaşandığını belirten PewDiePie, tepki olarak 50 milyon kullanıcı sayısına ulaşınca kanalı kapatacağını duyurmuştu. Bugüne ise bu sayıya ulaşan PewDiePie’nin kararında ciddi ve net olduğuna dair bir paylaşım resmi Twitter hesabı üzerinden geldi.

pewdiepie-2

TÜRKİYE SAATİ İLE BU AKŞAM SAAT 20.00’DA PewDiePie HESABI KAPATILACAK

Türkiye saati ile bu akşam saat 20.00’da PewDiePie hesabın kapatılacağını belirten twitin atılması ile birlikte kullanıcılar büyük bir şok yaşarken, bazı kullanıcılar arasında ise durumun blöf olduğuna dair söylentiler dolanmaya başladı. Öyle ki, Youtube üzerinde bu denli yüksek abone sayısına ulaşan bir kanalın kapatılması kanalın sahibi için çok zor bir karar olmak ile birlikte, gelirlerinin kesilmesine ve verilen emeklerin bir hiç olmasına neden olabilir. Kanalın kapatılıp kapatılmayacağını ve Youtube’nin buna nasıl bir reaksiyon göstereceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Kategoriler: Teknoloji Haberleri