Twitter'da Elma Şekeri kullanıcı adlı bir hesap, kendisinin 15 yaşında olduğunu ve zorla evlendirildiğini söyleyerek yardım istedi. Peki Elma şekeri kim? Elma şekeri olayı nedir? Elma şekeri gerçek adı ne? 

Elma şekeri adlı hesabın yazdıkları Twitter'da fark edilince, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Niğde’de yaşayan 15 yaşındaki zorla evlendirilmeye çalışılan elma şekeri kod adlı kız çocuğunu korumaya aldı.

Niğde’de 15 yaşında bir kız çocuğu, Twitter'da elma şekeri adıyla bir hesaptan zorla evlendirildiğini söyleyerek yardım istedi. Sosyal medyada da küçük yaşta zorla evlendirildiğini söyleyen Elma şekeri hesap için Elma şekeri kurtulsun etiketi ile yardım kampanyası başlatıldı.

Gelen tepkiler üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti ve kız çocuğunun koruma altına alındığını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklamasında "Çocuğumuzun sosyal medyadaki paylaşımının hemen ardından Niğde İl Müdürlüğümüz harekete geçmiş ve çocuğumuz hakkında bakım tedbiri kararı alınarak Bakanlığımız kuruluşuna yerleştirilmiştir." denildi.

Peki elma şekeri gerçek adı ne?

Kıvanç Tatlıtuğ Atina'ya Taşınıyor: Çocuğumu Burada Büyütemem! Kıvanç Tatlıtuğ Atina'ya Taşınıyor: Çocuğumu Burada Büyütemem!

Twitter'dan yardım isteyen elma şekeri hesabındaki kız çocuğunun isminin Ayşegül olduğu öğrenildi.